חברת י. יניב פרקטים מציעה לכם ריצוף וחיפוי של פרקטים למינציה מכל החברות הקימות בשוק, צבעוניות עשירה של גווני עצים שונים, צורות שונות, בעלות רעיונות מקוריים למדי. פרקט, מעניק מראה חמים לבית, נקי ואלגנט, נוח לשימוש וניקוי ומשווה תחושה שלוה למדי. דוגמאות שונות של פרקט במבחר עצום של סוגי העצים, רמות הגימור מגוונות ויתרונות הניקוי והתחזוקה של פרקטים למינציה, הופכים אותו כריצוף וחיפוי מועדף על פני מעצבי פנים ולקוחות רבים.

קיימים שלושה סוגי פרקט:
– פרקט עץ גושני
– פרקט "תלת שכבתי
– פרקט "למינציה"

חשוב לציין כי כיום יש מבחר גדול של סוגי פרקטים המיוצרים על ידי חברות שונות ובדרכים שונות. סוגי הפרקטים המצויים כיום בשוק מצטיינים ברמה גבוהה של גימור ועיבוד, הם באים במגוון צבעים ועשויים מסוגי עצים שונים. כל אלו נותנים לצרכן שרויות בחירה והתאמה לפי רצונו וצרכיו.

פרקט הלמינציה מיוצר במבחר רב של גוונים והוא מתאים בעיקר למקומות בעייתים שנדרשת בהם עמידות גבוהה בפני שחיקה כגון מקומות ציבוריים, אך גם לבתים פרטיים (בניגוד לעץ הטבעי, רמת העמידות שלו בשחיקה גבוהה מאוד). מחירו נמוך יותר ממחיר פרקט עץ מלא והתקנתו קלה יותר לביצוע.

 

שיטות התקנה:
לוחות הפרקט מגיעים לרוב מן המפעל מוכנים להרכבה בשיטת "זכר ונקבה" שבה לוח אחד מתחבר למשנהו בצורה מלאה (היוצרת איטום). מבנה זה יוצר רצפה אחידה שלא מאפשרת ללוח העץ לזוז או לצאת ממקומו. פרקט למינציה הוא למעשה ריצוף סינתטי דמוי עץ הבנוי שכבות מחומרים שונים ושכבה עליונה המדמה פרקט בציפוי לכה. יתרונו של פרקט לימינציה הוא למעשה בעמידותו בנקי היומיום כגון: כתמים, נעלי עקב, בדלי סיגריה חמים. פרקט לימינציה אינו מתכהה ואינו סופג נוזלים או מוכתם על ידם. בניגוד לפרקט עץ טבעי פרקט לימינציה אינו זקוק לליטוש וחידוש תקופתיים ויופיו נשמר לשנים.

1. פרקט למינציה עשוי משכבת HDF קשיחה במיוחד ועמידה בפני לחויות שונות, שעליה מודבקות טקסטורות שונות בגוונים של עץ שמצופים בחומרי מגן עמידים וחזקים במיוחד.

2. פרקט העץ מיוצר כיום מעשרות סוגים של עצים מכל רחבי העולם. פרקטים עץ מיוצרים בעיקר מעץ אלון הגדל בצפון יבשת אמריקה מאחר וזה נחשב לעמיד מאוד בפני השפעות הזמן. עצים נוספים מהם מייצרים פרקטים משובחים ויוקרתיים הם הדובדבן, עץ הבוק, עצים אפריקאיים שמתאפיינים ברובם בצבעים כהים והינם עמידים וחזקים במיוחד ועצים שמקורם במזרח אסיה כגון מרבאו וטיק המקנים מראה מהודר. ריצוף בפרקט עץ טבעי מצריך טיפול תקופתי אך זה מתגמד לעומת היופי והתחושה הטבעית הממלאת את חלל החדר..

3. ההתקנה כוללת פנל, ספוג מתחת לפרקט המונע לחויות ורעש, סף לכל דלת הנותן גימור קלאסי לכניסה לחדר שמגיע בצבעים ברונזה או ניקל , וחיתוך דלתות במידה וצריך לקצר, כולל הובלה של הפרקט לבית הלקוח.

עובי הפרקט ורמות השחיקה:
8 מ"מ AC4 רמת שחיקה ביתית ותעשיתית גבוה
12 מ"מ AC4 רמת שחיקה ביתית ותעשיתית גבוה
12 מ"מ AC5 רמת שחיקה תעשיתית גבוה מאוד

P.V.C:
PVC כיום הינו מוצר מאד שימושי לדירות מושכרות,אמבטיות,מעבדות,אולמות ספורט מחסנים,מתנסים, קופות חולים. ועוד…
את ריצפת ה-PVC רצוי להדביק על ריצפה מוחלקת וישרה מכוון שלאחר ההדבקה ה-PVC מקבל את השקף של הריצפה ממש.

קיימים שני מינים של PVC :

1. PVC בייתי (לינוליאום) ,דמוי פרקט,או דמוי שיש,או דמוי קרמיקה,משבצות למינהם, דמוי דמקה,ועוד……….. ניתן לקבלם ברוחב גליל של 2 מטר או 1מטר או 1.5 תלוי בדוגמא.

2. PVC תעשייתי דמוי פרקט ניתן להלחמה , או דוגמא חלקה בשלל צבעים גם ניתן להלחמה,ניתן לקבלם ברוחב גליל של 1.5 או 1.4 או1.2 תלוי ב דוגמא. ניתן לומר כי הדבר החשוב ביותר ביישום הפי. וי. סי הוא התשתית שעליה הוא מותקן, כיוון שהפי.וי.סי "מצלם" את פני השטח שעליו הוא מורכב ולא יסתיר הבדלי גובה ברצפה. חשוב מאוד לדאוג כי התשתית תהיה מפולסת, חלקה, נקייה וישרה לחלוטין.

הדבקת הפי.וי.סי כוללת את החומרים הבאים: יריעות הפי. וי. סי, חוטי הלחמה (תפקידם של חוטים אלו הוא לחבר הרמטית בין שתי יריעות מודבקות), דבק ומכשור מתאים. הפי.וי.סי נותן פתרונות מצוינים לשיפוץ מבנים קיימים (על גבי ריצוף ישן) בגלל קלות ומהירות ההתקנה שלו.

שלבי התקנת הפי.וי.סי
1. שלב ההכנה – יש לדאוג לתיקוני רצפה, אם הם נדרשים (על ידי מדה מתפלסת). בהתקנה על גבי בטון חשוב לדאוג להחלקת המשטח לרמה מקסימלית.

2. יש למרוח שכבה אחת או שתיים של שפכטל על בסיס צמנטי, ליישר את הרצפה עד לרמת המ"מ, להמתין לייבוש מוחלט וללטש. יש לטאטא או לשאוב את השאריות והאבק ולדאוג לניקיון מוחלט.

3. יש לתכנן את הנחת היריעות ופריסתן על פי גודל החדר או השטח המיועד. בשלב זה חותכים את היריעות ומכינים אותן להדבקה.

4. שלב ההדבקה

ישנם שני סוגי דבקים שבהם משתמשים להדבקת פי. וי. סי:
דבק מגע – בהדבקה מסוג זה מורחים את פני השטח ואת גב היריעה בשכבת דבק. ממתינים זמן מה להתייצבות הדבק ומדביקים. את חוטי ההלחמה ניתן להלחים מיד לאחר ההדבקה. יש להמתין כיממה לפני התחלת השימוש בחדר או בשטח המודבק.
דבק אקרילי – בהדבקה מסוג זה מורחים רק את פני השטח. מחכים זמן מה על פי תנאי מזג האוויר (במזג אוויר יבש ושרבי אין צורך להמתין, במזג אוויר לח ורטוב יש להמתין זמן מה) ופורסים את היריעות. לאחר ההדבקה עוברים על פני היריעה בעזרת גלגלת כבדה (כ- 70 ק"ג) להצמדת היריעה לתשתית ולהוצאת בועות אוויר בין התשתית ליריעה.בשלב זה יש להמתין כ- 24 שעות לפני תהליך הלחמת החוטים.

בתום ההמתנה יוצרים חריצים בנקודות החיבור של היריעות. החריצים שצורתם מזכירה את האות V נעשים בעזרת מפסלת מיוחדת לכך. בתוך החריץ מניחים את החוט ומלחימים בעזרת מכשיר הנקרא "לייסטר". בתום ההלחמה בעוד החוט חם עוברים על פניו בעזרת סכין מיוחדת החותכת את שאריות החוט לפי גובה פני היריעה. בתום ההדבקה לרצפה יש להתקין פנלים. במקרה של שילוב סוגי ריצוף שונים חשוב להתקין בחיבור שביניהם ספים מיוחדים לכך. את הפי. וי. סי ניתן להדביק גם על גבי מדרגות, קירות ומשטחים.

אופן ניקוי הפרקט:
ניקוי הפרקט הוא פשוט מאוד מטאטים את החדר ולאחר מכן סוחטים סמרטוט לח עם חומר ניקוי לפרקט ומעבירים בכיף ניקיון על הרצפה שהוא נותן לו ברק ויופי כל פעם מחדש.

ההתקנה כוללת פנל, ספוג מתחת לפרקט המונע לחויות ורעש, סף לכל דלת הנותן גימור קלאסי לכניסה לחדר שמגיע בצבעים ברונזה או ניקל , וחיתוך דלתות במידה וצריך לקצר, כולל הובלה של הפרקט לבית הלקוח.